Ритуальні послуги в Харкові, Організація поховання, Кремація, Груз 200

До кожного клієнта індивідуальний підхід та допомога у вирішенні будь-яких питань!

Послуга Вартість (грн)
Похоронний агент (ритуальний агент) БЕЗКОШТОВНО
Організація, допомога, консультація 24/7 БЕЗКОШТОВНО
   
Вантаж 200 (по місту) від 1800
Транспортування тіла по Україні та СНД від 12 грн/км
   
Поховання на кладовищі від 4300
Кремація від 4400
Відспівування від 1300
Поминальні обіди від 350
   
Бальзамування, посмертний макіяж від 1000
Труни від 1800
Подушечка з покривалом від 350
Хрест з табличкою від 500
Вінки від 350
   
Огорожі могильні  від 750
Догляд за місцем поховання від 1000

 

Безумовно важливо дотримуватися традицій і релігійних звичаїв при проведенні ритуалу поховання. У православ'ї, як і в будь-якому іншому віросповіданні, існують свої особливості і порядок прощання з близькими. Одним з традиційних заходів є відспівування померлого священиком. Згідно з канонами церкви, відспівування проводять безпосередньо в храмі, де покійний і священик максимально наближені до Бога. Але на практиці, священика запрошують до дому покійного, де проводиться обряд, а точніше один з його етапів. Ритуальна служба в Харкові — професіонали, які дотримуються обряду чітко і з розумінням того, що відбувається. Відспівування один з невід'ємних складових ритуалу. Розглянемо особливості проведення відспівування і прощання з покійним.

Особливості обряду в православ'ї

При обмиванні померлого чола, грудей, рук, колін і ступень робляться хресні знаки. Потім покійного одягають у новий одяг: чоловіків — в нижню білизну, штани, сорочку, піджак, шкарпетки і взуття, а жінок — в нижню білизну, халати, хустину і взуття. На одягнене таким чином тіло надягають саван, — білоу лляну тканину, що символізує хрещальний одяг. Зовнішній вигляд і ціна труни в Харкові можуть бути різними, в залежності від побажань родичів. Після чого:

  • в руки покійного кладуть ікону із зображенням Ісуса Христа
  • воскову свічку,
  • і смужку паперу із зображенням Христа, Богородиці та Св. Іоанн Хрестителя.

Перед тим, як покласти тіло в труну, священик окроплює внутрішню його частину святою водою, а потім і тіло, поміщене в нього.

Православна традиція вимагає, щоб з моменту смерті і до початку похорону при всіх описаних вище заходах молитва за душу померлого відбувалася постійно, навіть вночі. Читається також псалтир.

Божественна літургія та відспівування

Перед похороном тіло покійного приносять в храм хресним ходом на чолі зі священиком і ставлять ногами до іконостасу. На жаль, це не завжди просто здійснити, а тому, як згадувалося раніше, багато хто воліє запросити священика для відспівування додому. Потім священик виконує Божественну літургію з подальшим відспівуванням — прощанням з покійним з боку найближчих родичів, друзів, знайомих і всіх, хто прийшов на відспівування.

Молитва про прощення гріхів, прочитана священиком, — дуже важливий елемент похорону. Потім аркуш паперу з текстом поміщається в труну на тілі померлого.

Після служби труну переносять з церкви до підготовленого місця поховання. Під час цього останнього шляху хор і священик співають слова: «Святий Боже, Святий Всемогутній, Святий Безсмертний, помилуй нас».

Перед тим, як опустити труну в могилу, священик окроплює місце вічного спочинку померлого, окроплює водою і робить коротку панахиду, на цей раз, і на могилу покійного кладуть надгробний хрест. Пізніше сім'я зазвичай ставить кам'яний пам'ятник з хрестом в якості його головного елемента.